Історія музею

"Пам'ять  про своїх пращурів - не забаганка і не данина моді, це природна потреба триматися свого родоводу, оберігати сімейні реліквії, традиції та передавати їх у спадок наступним поколінням..." -  говорив український народознавець, письменник В.Скуратівський.

"Задум про створення музею зародився задовго до його появи. - говорить директор гімназії " Гармонія", натхненник проекту, Валентина Макаревич. - Першочерговою метою і приводом до відкриття народознавчого музею в гімназії стало бажання педагогічного колективу познайомити маленьких українців із історією і потужним колоритом нашої держави, привити їм любов і повагу до України, почуття патріотизму".

Народознавчий музей " Берегиня" - це одна зі складових українознавчого комплексу гімназії « Гармонія», а також спільний проект адміністрації, вчителів, батьків та учнів закладу, над яким його учасники працюють з січня 2018 року.

Музей має такі експозиції:

- " Традиційні ремесла і промисли України";

- " Рушникове розмаїття";

- " Мальовнича Україна";

- " Музична Україна";

- " Українська хата в давнину";

- " Ляльки-мотанки";

- " Писанкова Україна".

Шкільний народознавчий музей відіграє значну роль у роботі школи. Він дає можливість показати минуле нашого краю і сприяє індивідуальній та колективній творчості учнів, залученню учнівської молоді до краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи з метою розширення і поглиблення знань про давні звичаї і традиції, прищеплення любові до рідного краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар